Poszukiwania weselnego fotografa

Dzień ślubu i wesela z całą pewnością jest dniem, który warto w taki czy inny sposób uwiecznić. Najlepiej, jeśli będą to nie tylko zdjęcia, ale także film – zarówno ze ślubu jak i z wesela. Z racji tego, że wydarzenie, jakie ma być uwiecznione, jest tak ogromnie ważne, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnego fotografa oraz kamerzysty.

 

Film, zdjęcia, profesjonalista czy gość weselny?

 

Pamiątki ze ślubu to pamiątki na całe życie, które chętnie później będzie się oglądało przy rozmaitych okazjach. Warto zatem zadbać o to, aby w ogóle takie pamiątki mieć. Należy jednak ustalić, co chce się mieć dokładnie. Tylko zdjęcia – zrobione przez profesjonalnego fotografa czy pozbierane od wszystkich gości? Dodatkowo film – zrobiony profesjonalnie przez zawodowego kamerzystę czy kogoś z gości?

Jeśli Para Młoda ma w swoim najbliższym otoczeniu fotografa, a przynajmniej kogoś, kto pasjonuje się fotografią i potrafi robić zachwycające zdjęcia, nie ma potrzeby zatrudniania kogoś z zewnątrz, zwłaszcza że wiąże się to zazwyczaj z niemałymi kosztami. Trzeba jednak od razu ustalić, jak, gdzie i przez jaki czas zdjęcia będą robione. Nie może być tak, że fotograf-przyjaciel zrobi kilka zdjęć w kościele i na sali weselnej, a później zapomni o powierzonym mu zadaniu i pójdzie bawić się w najlepsze. Jeżeli przyszli małżonkowie podejrzewają, że tak właśnie może być, lepiej od razu zacząć szukać profesjonalisty.

 

Kiedy zacząć szukać fotografa?

 

Wielkim szczęściem byłoby znalezienie dobrego fotografa na przysłowiową ostatnią chwilę, ale lepiej na szczęście nie liczyć i samodzielnie o wszystko zadbać. I tak, profesjonalnego fotografa należy zacząć szukać minimum na pół roku przed planowaną datą ślubu. Zdarza się nawet, że naprawdę cenieni fotografowie mają zapełnione swoje kalendarze na dwa lata w przód!

 

Jak szukać?

 

A oto najistotniejsze pytanie! Po pierwsze warto rozeznać się wśród znajomych. Naturalnie nie jest powiedziane, że Parze Młodej spodoba się fotograf (jego sposób bycia czy metody pracy), który robił zdjęcia bliskim znajomym, ale warto spróbować, bowiem znajomi są znacznie pewniejszym źródłem informacji niż osoby całkowicie obce.

Niemniej, w sieci także można szukać informacji. Najważniejsze jednak jest to, aby fotografa „wypróbować”. Należy spotkać się z nim, obejrzeć jego dotychczasowe prace, porozmawiać, gdyż ogromnie ważne jest to, aby dobrze rozumieć się z fotografem i czuć się swobodnie w jego obecności. Takie spotkanie jeszcze do niczego nie zobowiązuje, zatem jeśli przyszli małżonkowie nie do końca są pewni czego chcą, nie powinni decydować się na nic na siłę. Dokładnie tak samo wygląda „procedura” poszukiwań idealnego kamerzysty.

Czym jest fireshow i...

Młode Pary dwoją się i troją, aby zorganizować ślub i wesele jak z bajki, aby...

Poszukiwania weselnego...

Dzień ślubu i wesela z całą pewnością jest dniem, który warto w taki czy inny...

Zobacz także

Polecamy

Leśny Dwór - pensjonat karpacz


http://agencjaeventowa.eu/


sylwester

Organizujesz wesele? Sprawdź